Навіщо потрібні присадки для моторного масла?

 

Присадки в двигун допомагають вирішити такі проблеми як: зайвий паливний витрата, втрата потужності двигуна, поява з вихлопної труби диму синього кольору та ін. Використовуючи присадки в масло, можна не тільки істотно відстрочити капітальний ремонт двигуна, але і в деяких ситуаціях обійтися зовсім без нього . Щоб не заплутатися у всій різноманітності існуючих присадок, необхідно розібратися в їх суті, різновидах і переваги використання.

 

Присадки в масло: специфіка впливу

Присадки для моторного масла - різні за своєю структурою мастила, головне завдання яких максимально поліпшити роботу рухової системи і продовжити її загальний експлуатаційний термін. Загальним помилкою є те, що такий різновид мастила використовується тільки для авто з пробігом, це не так, нові машини без істотного зносу деталей також потребують використання присадок, адже їх деталі при обкатці, на жаль, недостатньо опрацьовуються.

Суть впливу моторних масел досить прозаїчна: мастило обволікає поверхню комплектуючих утворюючи на них захисний нано шар. Завдяки цьому знижується рівень зносу деталей, адже на поверхні виробу залишається більше самого масла, запобігають окислювальні і корозійні процеси, через реакції металу з мінералами частково відновлюються вже зношені деталі.

 

Присадки для моторного масла: плюси і мінуси використання

Використовуючи присадки в двигун, ви отримуєте додатковий ряд незаперечних переваг:

  • потрапляючи в старий двигун, вони істотно додають йому потужності;
  • надають відмінний антикорозійний захист;
  • в низькосортному паливі підвищують октанове число;
  • запобігають застигання масла при мінусових температурах;
  • присадки для дизеля запобігають виникненню парафінових відкладень і розшарування його палива;
  • підвищують в'язкість масла, при втраті останнім своїх властивостей;
  • використовуються для відновлення певних функцій в старих двигунах;
  • запобігають перегрів мотора і ін.

Мінуси присадок у двигун швидше пов'язані не з властивостями самих елементів, а з особливостями їх використання:

  • Несвоєчасна заміна масла з додаванням присадок може спровокувати поломку двигуна.
  • Використання невідповідних для бензину або для дизеля присадок може спровокувати виникнення невідомих хімічних реакцій, наслідки яких передбачити неможливо.
  • Присадки в масло від невідомих неперевірених брендів можуть як не дати абсолютно ніякого результату, так і істотно нашкодити комплектуючих двигуна.

Важливо! Присадки для моторного масла не використовуються в період дії гарантійного терміну після покупки нової машини.

 

Присадки в двигун: різновиди

Антифрикційні. Призначені для поліпшення мастильних властивостей автомобільного масла, допомагають знизити рівень тертя, збільшують ресурс мотора. Бувають 2-х типів: для трансмісії і безпосередньо для двигуна. Випускаються як для бензину, так і для дизеля. У продажу присутні присадки універсальні і спеціальні, призначені для автоматичних коробок передач.

В'язкісні. Збільшують товщину масляного шару, за рахунок чого збільшується в'язкість - масло не так швидко стікає з комплектуючих. Рекомендуються до застосування при наявності сильно зношених комплектуючих двигуна. Підвищують температурний індекс, але, що дуже важливо, не знижують кількість продукції, що поставляється мастила при низьких температурних режимах.

Підтримують. Використовуються для збільшення експлуатаційного строку мотора. Бувають 3-х типів: протипінні, антиокислювальні, дисперсні. Перші допомагають уникнути спінювання, яке може виникнути при конфлікті різноманітних присадок. Другий вид уповільнює процеси окислення, тим самим продовжуючи сам термін служби масла. Дисперсні зберігають в підвішеному стані все тверді домішки, запобігають скупчення твердих частинок в не прогрівається ділянках двигуна.

Ревіталізанти. Відновлює поверхні комплектуючих, утворюючи на мікротріщинах і нерівностях захисне металокерамічне покриття. Дозволяє повернути стан мотора до заводських параметрів і істотно збільшити його термін роботи.

Не рекомендується самостійно змішувати декілька типів присадок, адже в їх складах можуть бути конфліктуючі між собою компоненти. Визначити який саме тип присадки необхідний мотору вашого авто допоможуть майстри СТО, після проведення діагностики.