Чи можна змішувати моторні масла?

«На одному маслі» для двигуна автомобіль може здійснювати пробіг максимум в 5-7 тис. Км. Втрата потужності, шум у двигуні, збільшення паливного витрати та інші технічні проблеми можуть виникати в слідстві несвоєчасної заміни мастила. Рівень масла в двигуні перевіряється тоді, коли двигун не заведений, робити це необхідно як мінімум 1 раз на місяць. Експлуатація машини без масла чревата витратними і серйозними наслідками.

Деякі автомобілісти упевнені, що можна обходитися без повноцінної заміни масла, досить періодично доливати його до необхідного рівня. Таке рішення не зовсім коректно, адже в рідини накопичуються різноманітні частинки: мікрокускочкі металу, бруд, пил і ін. При такому підході мотор вашого авто незабаром «стуканет», а це вже загрожує вкрай серйозними фінансовими проблемами.

Іноді виникають ситуації, коли час заміни масла вже підійшло, а підходящої рідини під рукою немає. Як вчинити? Чим замінити? У цей момент і виникають питання: чи можна змішувати масла різних виробників? Що буде якщо змішати мінеральне масло і синтетичне? Розберемося у всьому по порядку.

Чи можна змішувати масла синтетику і напівсинтетику?

Синтетичні мастильні матеріали в своєму складі мають присадки, які повністю сумісні з її базою, а ось при виготовленні напівсинтетичних масел використовується більш ніж 70% основи мінеральної. Це свідчить про те, що 2 різних типи рідин одного виробника в своєму складі матимуть різноманітний пакет присадок, які при взаємодії один з одним можуть утворити бурхливу реакцію спінювання.

Для екстрених випадків фахівці допускають розведення напівсинтетики синтетикою, але тільки одного виробника і на короткий період часу, коли необхідно дістатися до будинку або СТО.

Незважаючи на багато аргументів «за» і «проти», питання про те, чи можна змішувати масла синтетику і напівсинтетику все одно залишається відкритим, рішення приймається індивідуально з урахуванням особливостей конкретного транспортного засобу. Однозначно майстри не рекомендують змішувати синтетичні, гидрокрекинговиє, мінеральні масла між собою.

Чи можна змішувати моторні масла однаковою в'язкості?

Якщо вже виникла така необхідність, то можна змішувати моторні масла однаковою в'язкості від одного і того ж бренду, адже вони характеризуються:

  • однаковою масляною базою;
  • схожим пакетом присадок;
  • однаковою в'язкістю присадок.

Відрізнятися між собою вони, безумовно, будуть, а ось конфліктувати - немає. Звертайте увагу на заводи виробників, адже зараз багато ідентичні мастильні матеріали реалізуються під різними торговими марками. Якщо склади ідентичні, то в такому випадку змішування допустимо.

Чи можна змішувати масла різних виробників?

Категоричної заборони на змішування масел різних виробників немає. Але, фахівці не рекомендують проводити такі маніпуляції, адже пакети присадок і плинність у мастильних рідин різний, і до чого призведе такий експеримент визначити вкрай складно.

Відповіді на питання: чи можна змішувати масла різних виробників, чи можна змішувати масла синтетику і напівсинтетику кожен автовласник повинен визначити для себе самостійно, зваживши для себе всі ризики проведення такої маніпуляції. Якщо ж ваша відповідь «так», то щоб знизити ймовірність виникнення проблем, дотримуйтесь базові рекомендації:

  • Мінеральне масло категорично заборонено змішувати з напівсинтетичним або синтетичним.
  • На властивості олії не впливає долив до 10% схожою рідини (саме такий обсяг при заміні масла залишається в двигуні).
  • При гострій необхідності можна заливати масла різного виду, але одного виробника, наприклад, Mobil 5W40 і Mobil 5W30.

Якщо ви все ж сумніваєтеся в правильності свого рішення, знайдіть керівництво по експлуатації вашого транспортного засобу, в ньому повинні бути інструкції щодо того, якого типу і в'язкості необхідно використовувати мастильний засіб. Якщо ж все одно залишилися питання, відвідайте СТО та проконсультуйтеся у майстрів автосервісу.