Як підібрати масляний фільтр

Масляний фільтр - один з базових елементів в загальній системі змащення автомобіля. Він акумулює в собі всі ті продукти зносу і нагару, які переносяться маслом, тим самим перешкоджаючи їх повторного потрапляння в двигун. Періодична заміна масляного фільтра просто необхідна будь-якому транспортному засобу, адже без цієї процедури його працездатність істотно знижується, що може і зовсім привести до виходу з ладу двигуна автомобіля.

На вітчизняному ринку, як в стаціонарних магазинах, так і в інтернет магазинах, представлений великий вибір масляних фільтрів. Тут можна зустріти як зарубіжні торгові марки, так і автомобільні фільтри від вітчизняних виробників. Серед такого великого асортименту не складно загубитися, тому що масляні фільтри розливаються по типу, розміру, фірми-виробника і, звичайно ж, ціною. При виборі масляного фільтра для конкретного автомобіля, слід хоча б трохи розібратися в особливостях фільтрів, щоб не помилитися у виборі, адже наслідки для двигуна автомобіля можуть бути плачевні.

Масляні фільтри можна розділити на кілька груп, залежно від типу змащування, конструктивних особливостей і типів очищення. Ми постараємося допомогти розібратися в основних характеристиках масляних фільтрів і розповісти, чому так важлива своєчасна заміна цієї деталі.

Які бувають масляні фільтри?

Залежно від типу надходження масла в систему виділяють три види фільтрів:

Повнопротокові фільтри.

Досить прості в плані конструкції. Даний тип фільтрів характеризується тим, що через фільтруючий елемент проходить все масло, необхідне масляній системі автомобіля для роботи. При використанні таких фільтрів можна рідше міняти масло, тому що все масло якісно фільтрується і виключає попадання неочищеної олії в систему. Є у полнопроточних фільтрів і явні недоліки, вони досить швидко забруднюються і зовсім перестають пропускати масло, що призведе до виходу з ладу двигуна автомобіля. Щоб уникнути такої ситуації, в системі встановлюється пропускний клапан, який пропускає неочищена олія в двигун, при несправності масляного фільтра. Тобто, такі фільтри слід частіше міняти і не допускати його забивання.

Частковопроточні фільтри.

Такі фільтри встановлюються паралельно мастилопроводу і фільтрують тільки частина масла, тобто в двигун може надходити досить велика кількість домішок, але при цьому все масло багато разів проходить через такий фільтр, що підвищує рівень очищення. В даному випадку навіть вихід фільтра з ладу не зупинить подачу масла в системі, хоча і перестане очищати його від домішок.

Комбінований тип фільтрів.

У цьому випадку передбачається розміщення в масляній системі фільтрів обох вище описаних типів, що дозволяє домогтися максимально можливої очищення. Звичайно, така система все ж не на 100 відсотків очищає масло від домішок, але дозволяє домогтися високих значень і не вимагає особливого догляду. Даний тип фільтрів часто зустрічається в масляній системі автомобілів з дизельними двигунами.

За конструкторським особливостям можна виділити два типи масляних фільтрів:

  • Розбірні фільтри. У таких фільтрах встановлений окремий елемент, що фільтрує, який можна замінити окремо від всього фільтра.
  • Нерозбірні фільтри. Такі фільтри, після закінчення терміну своєї служби, змінюються повністю.

Тут слід зазначити, що будь-яких переваг одного з типу фільтрів виділити не можна, тому що сам фільтруючий елемент, встановлений всередині, є практично однаковим і різниця тільки в конструкції самого циліндра, в якому він встановлений. Розбірні фільтри можна відрізнити за наявністю знімною кришки, для заміни фільтруючого елемента, який знаходиться всередині.

Можна виділити ще один тип поділу масляних фільтрів - в залежності від способу очищення олії:

  • Фільтри гравітаційного типу (відстійники)
  • Магнітні фільтри (ефективно відфільтровують металеві частинки)
  • Відцентрові (центрифуги)
  • Масляні фільтри механічної очистки

З назви можна зрозуміти принцип очищення фільтром масла. Найбільш поширеним є останній варіант фільтра, який в свою чергу ділиться на фільтри глибокої і тонкої очистки. Зазвичай в автомобільній системі вони використовуються одночасно. Фільтр глибокого очищення затримує великі частки, які можуть вивести з ладу фільтр тонкого очищення, який очищає від дрібних частинок, що утворюються в процесі роботи. Фільтр глибокого очищення практично не вимагає заміни за весь період експлуатації автомобіля.

Слід сказати про ще один важливий параметр фільтра для очищення масла. Слід визначити, тип різьби, використовуваної в фільтрі. Вона може бути метрична або дюймова. Далі залишиться тільки заміряти діаметри бочки фільтру і кільця ущільнювача.

Як вибрати масляний фільтр?

Найпростішим способом у виборі фільтра для автомобіля буде, звичайно ж, заміна на аналогічний. Тобто слід подивитися маркування свого фільтра і бренд, а після знайти в асортименті магазину цю ж модель. Ось на цьому етапі вже можуть виникнути труднощі, тому що в асортименті магазину може не виявитися саме цієї моделі або вона може вже не випускатися. Так само можливий варіант, що в автомобілі було встановлено фільтр не кращої якості і слід шукати надійніший варіант для покупки.

Якщо автомобіль новий, то радимо взяти такий же масляний фільтр, який був встановлений виробником.

Якщо перший варіант не підійшов, то слід підбирати масляний фільтр по параметрам. Асортимент таких фільтрів може бути досить великим, тому що у багатьох виробників є аналоги заводських моделей, якими комплектуються автомобілі, а так само ще більш якісних запчастин. Ціни на фільтри можуть значно відрізнятися. Це залежить від бренду виробника і якості самого фільтра. Не слід занадто економити на такій покупці, тому що в подальшому з двигуном автомобіля можуть виникнути проблеми, про що ми писали раніше.

Якщо з підбором фільтра виникають труднощі, не соромтеся і звертайтеся до менеджерів магазину. Для цього є безліч способів, від форми зворотного зв'язку і онлайн консультанта на сайті, до банального телефонного дзвінка.

Звичайно ж, даний перелік способів вибрати фільтр був би не повним, якби ми не згадали підбір фільтра по вин-коду.

Як підібрати масляний фільтр по вин-коду?

Одним з найбільш раціональних способів підбору масляного фільтра є, звичайно ж, підбір по VIN-коду. У кожного автомобіля є свій унікальний код, за яким у багатьох каталогах можна підібрати будь-яку запасну частину, при цьому вибрати з безлічі аналогів, які підбираються за крос-кодами. Тут головне - не помилитися при введенні цього коду на сайті і для вашого автомобіля здійснитися підбір всіх можливих запчастин за кілька секунд.

Тут, як і в попередньому варіанті, потрібно буде визначитися з виробником і моделлю масляного фільтра, але будь-який з них вже гарантовано підійде для автомобіля.

Ну і підведемо підсумки нашої невеликої статті. Ми постаралися розібрати всі найбільш популярні варіанти пошуку масляного фільтра для автомобіля, визначили які типи фільтрів бувають і дали кілька порад. Звичайно, тільки нашому читачеві вирішувати, який із запропонованих варіантів йому зручніше, але хотілося б дати ще одну пораду. Не соромтеся просити допомоги в підборі фільтра у менеджерів магазину, їм вигідніше запропонувати вам кращий варіант, що б ви і надалі зверталися за покупкою до них, а для вас безсумнівним плюсом буде швидкість підбору і гарантовану якість деталі.

Нагадуємо, що зв'язатися з менеджерами нашого інтернет магазину можна за допомогою зручного онлайн консультанта або, зателефонувавши за контактними телефонами, а в наших магазинах по Україні можна звертатися до продавців, а ми відповідаємо за їх професіоналізм і бажання допомогти нашим клієнтам.